Екскурсії

Водоспад Шипіт

Водоспад Шипіт

Водоспад Шипіт проходить в різноманітних путівниках як «один з найчарівніших в Закарпатті» і розташований на річечці Пилипець на Закарпатті. Його води спадають багаточисельними каскадами. Навесні, завдяки талим водам, водоспад особливо чарівний. Загальна висота його складає 14 м.

Мисливський замок Шенборнів

Мисливський замок Шенборнів

В містечку Чинадієво, між містами Мукачево та Свалява, знаходиться мисливський замок Шенборнів, що прекрасно зберігся. В 1890 році на місці дерев’яного будиночка був збудований замок, що складався з 12 входів (к-ть місяців), 52 кімнат (к-ть тижнів), 365 вікон (к-ть днів). Будівля замку має чотири башти, різні по формі. Внутрішнє убранство вражає своєю красою: розкішні каміни, дерев’яні сходи, геральдичні леви… З 1946 року на території замкового комплексу розпочав свою роботу санаторій «Карпати».

Озеро Синевир

Озеро Синевир

Синевир – найбільше і найгарніше гірське озеро Карпат. Його ще називають «Морським оком», «Перлиною Карпат». Озеро оточене віковими буками і смереками. Стовбури завтовшки в кілька обхватів. Вода в озері настільки чиста, що можна бачити дно. Повітря тут, як ніде, свіже та легке, наповнене ароматами хвої. Озеро знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина озера – 10-12 метрів, максимальна – 24 метри. Озеро утворилось в післяльодовиковий період.

Церква Миколи Чудотворця в Подобівці

Церква Миколи Чудотворця в Подобівці

Церква Миколи Чудотворця з дзвіницею, розташована в селі Подобівець, є унікальним взірцем карпатської дерев’яної архітектури. Дата побудови церкви – приблизно між 1700 і 1785 роками.

Тустань

Тустань

Тустань – древньоруський оборонний комплекс, митниця та місто-фортеця, залишки якого знаходяться в Карпатських горах (Східні Бескиди). На протязі чотирьох століть, з другої половини IХ до середини ХIII століття, на скелях існував могутній дерев’яний замок Тустань, збудований племенною знаттю білих хорватів. Тустань була важливим стратегічним пунктом і входила в єдину систему Карпатської (Угорської) лінії оборони південно-західних рубежів Київської Русі, а пізніше і Галицько-Волинського князівства.

Cкелі Довбуша

Cкелі Довбуша

Це залишки скельного монастиря, пізніше тут була оборонна фортеця. Існує безліч легенд і переказів про ці печери. Пов’язують ці споруди з перебуванням у них ватажків карпатських опришків, особливо з іменем Олекси Довбуша.

Гора Маківка

Гора Маківка

Меморіально-військовий цвинтар Українських Січових Стрільців (УСС). Відбудований у 1998-99 роках на честь героїв Регіону УСС, що полягли у квітні-травні 1915р. під час Першої Світової війни у битві з військами Царської Росії.

Каскад водоспадів "Кам'янка"

Каскад водоспадів «Кам’янка»

Пам’ятка природи. Об’єкт високого рекреаційного попиту.

Озеро Хащованське

Озеро Хащованське (Vita)

Неповторне красиве лісове озеро, оточене пасмами полонин і гір.

Літній Тростян

Подорож на гору Високий Верх (1242 м/н.р.м) або Тростян (1232 м/н.р.м) крісельною дорогою

На вершині гори Високий Верх можна помилуватися справжнім чудом природи – джерелом Писана криниця, біля якого, за давньою легендою, зустрічався зі своєю коханою Олекса Довбуш.